Ako ste určite postrehli, Igor Matovič na tlak spoločnosti, no najmä koaličných partnerov, opustil premiérsky post, ktorého sa ujme jeho stranícky kolega Eduard Heger. Čoskoro 45-ročný bratislavský rodák a doterajší 15. minister financií SR to avšak bude mať viac, než len náročné.

NÁZOR | Mnohých možno demisia Igora Matoviča potešila, no skutočnosť, že si má s Hegerom len vymeniť pozície, je pre občana nelichotivým vyústením koaličnej „krízy“. Keďže Heger je pochopiteľne taktiež z OĽANO, doteraz zrejme súhlasil s krokmi a názormi svojho predsedu.

Jednou z jeho možností je tak pokračovať v Matovičovej práci a jeho svetonázoroch, čo vo finále znamená, že sa zmena vlastne neudiala. A teda, kríza pretrvá. Druhou možnosťou Hegera je vziať to za opačný koniec, začať „vládnuť“ inými metódami, vykonávať odlišné kroky, a to zase môže vyvolať nepokoje a konflikty priamo v strane.

A ak sa začne rozbíjať „vládnuca“ a už i tak v preferenciách upadajúca strana, zase to bude viesť len a len k problémom. Akým smerom sa teda bude uberať premiérovanie Eduarda Hegera? Alebo sa mu nebodaj podarí nájsť balans na veľmi tenkom a klzkom ľade?

Foto: Twitter