Majstrovstvá sveta sú zvyčajne vrcholom sezóny a inak tomu nebýva ani v hokeji. Tentokrát ním síce bol olympiáda, no tá pri neúčasti hviezd z NHL stratila podľa mnohých určitý náboj. Tak či onak, svetový šampionát v Dánsku určite priláka k obrazovkám či priamo na štadióny množstvo fanúšikov!

 

Ako bolo spomenuté, MS v hokeji sa v máji budú konať v Dánsku. Bežný fanúšik však možno ani len netuší, že šampionát už čiastočne začal. Pochopiteľne nie ten hlavný, na ktorí je väčšina z nás zvedavá. V Sarajeve, hlavnom meste Bosny a Hezegoviny, sa v týchto dňoch koná turnaj najnižšej divízie. Premiérovo ním dokonca nie je divízia 3, ale dokonca kvalifikácia o ňu za účasti domácej Bosny, Spojených Arabských Emirátov, Kuvajtu a Turkménistanu. Nazývajme ju “divízia 3B”.

Áno, dobre vidíte. Aj tieto krajiny majú svoje hokejové zväzy, pričom SAE už niekoľko rokov najnižšiu divíziu hrali. Keďže sa však jej počet rozrástol z minuloročnej sedmičky až na desať krajín, medzinárodná hokejová federácia tieto štyri krajiny oddelila. Bosna sa vrátila po ročnej odmlke, SAE boli minulý rok posledné a ostatné dve reprezentácie sú úplnými nováčikmi.  Pre zaujímavosť, 3. divíziu si v apríli 2018 v Juhoafrickej republike zahra šestica krajín, a to Turecko, Bulharsko, Gruzínsko, Hongkong, domáca JAR a Taiwan. Najhorší tím zostúpi do divízie, ktorú sme nazvali 3B a naopak jej víťaz si o rok zahrá spomínanú divíziu 3.

Ak si však myslíte, že týmito pre nás antihokejovými krajinami všetko končí, prekvapíme vás. Na svete sú ďalšie tri desiatky hokejových zväzov, ktoré zatiaľ prihlášku na šampionát neposlali. V dohľadnej dobe sa ale môžme dočkať aspoň v najnižšej divízií aj Indie, Brazílie, Argentíny, Filipín či Kataru.

Zdroj/Foto: Twitter, wikipedia