Od roku 2015 je všeobecne známou informáciou, že v roku 2019 bude hostiteľom Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji opäť Slovensko, naposledy tomu tak bolo v roku 2011…

 

Hostiteľskými mestami majú byť opäť Bratislava a Košice. V bežnom človeku táto informácia iste vyvolá pocit radosti a zrušenia, rovnako ako aj vo mne, no treba poukázať aj na určité nepriaznivé faktory. Peniaze, nespolupráca, absolútny rozpad kolektívneho zmýšľania v prospech väčšiny.

Už v roku 2011 sa na rekonštrukciu bratislavského štadióna minuli nekresťanské peniaze a náš štát bol nútený požičať si nemalú sumičku. Hovoríme tu o sume, za ktorú si viem predstaviť rekonštrukciu menšej obce po vojenskom konflikte. Lenže my vravíme len o úpravách štadióna a otázky financovania sú tu opäť aj napriek tomu, že Slovensko tento rok poskytlo na úpravy cca 5 000 000 eur. Túto čiastku si majú rozdeliť dve mestá rovným dielom. No ale viete, niekomu sa máli a tak vznikajú problémy.

Hlavným problémom je štadión Ondreja Nepelu v Bratislave, ktorého rekonštrukcia si vraj vyžaduje minimálne 5 000 000 eur. Treba však podotknúť, že naposledy bol rekonštruovaný roku 2011 a to za obrovské finančné prostriedky. No vidíte, neprejde ani 10 rokov a štadión je vraj vo veľmi nevyhovujúcom stave. Človek si môže vytvoriť svoj názor, no každopádne pokiaľ sa veci s posktynutím financií nedohodnú, MS v ľadovom hokeji 2019 sa v našom hlavnom meste neuskutočnia a môžu navštíviť u iného záujemcu.

Video:

Zdroj/Foto: aktuality.sk| msvhokeji.sk |youtube.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.