Ľudia sa často riadia pravidlami, o ktorých si myslia, že sú predpísané zákonom. Pravdou však je, že zaužívané názory na to, čo musíme robiť, sú často mylné. Tieto tri veci robíme, pretože si myslíme, že musíme najčastejšie!

 

3 zákony, v ktorých nemáte jasno:

Používanie priechodov pre chodcov

Podľa zákona o cestnej premávke môže chodec prejsť cez cestu i mimo priechod pre chodcov, no nemôže pritom obmedziť vozidlá na ceste.

Platenie za obaly na jedlo

Napriek nedávnej medializácii ešte množstvo podnikov pýta od svojich zákazníkov peniaze za obal, do ktorého balia jedlo. To však robiť nemôžu, pretože podľa zákona o ochrane spotrebiteľa by mali byť obaly na náklady gastronomických prevádzok.

Nosenie občianskeho preukazu

Mnoho ľudí si myslí, že svoj občiansky preukaz musia mať stále so sebou. Nie je to však pravda! Podľa zákona musí mať každý občan, ktorý dovŕšil pätnásť rokov vystavený občiansky preukaz. To ale neznamená, že ho musí nosiť stále so sebou. Medzi priestupky, ktoré súvisia s občianskym preukazom, patrí napríklad jeho zničenie, upravovanie či poskytnutie inej osobe. Nikto ho teda napríklad nemôže nechať ako zálohu v pohostinstve. Jeho nenosenie sa však v zákonoch nespomína.

Zdroj/Foto: dennikn.sk, pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.