João Coelh Guimarães (45) sa už tri roky potuluje po uliciach ako bezdomovec. Svoj domov opustil a rodine sa dlhých desať rokov neozval, dokonca si mysleli, že zomrel. Až sa stalo niečo nevídané. Na ulici si všimol majiteľa holičstva s dobrým srdcom.

„Prišiel a opýtali sme sa ho, či je hladný a či chce niečo jesť. Ale odmietol a spýtal sa, či máme holiaci strojček, aby si mohol zastrihávať fúzy. Vtedy sme dostali nápad a každý, kto bol v obchode, sa rozhodol pomôcť mu iným spôsobom a poskytnúť mu deň krásy, “ uviedol Alessandro pre digitálnu platformu UOL.

Joãovi nielen že upravili vlasy, fúzy ale poskytli mu sprchu a čisté oblečenie. „João mal najsladšiu reakciu. Bol skutočne prekvapený a skutočne vďačný. Veľa toho nenahovoril, ale slzy stačili. S prekvapením sme videli, že bol krásny aj zvonka, nielen v srdci,“ povedal majiteľ holičstva kde z neho spravili nového človeka. Na základe jeho súhlasu dvojhodinovú premenu si zverejnili na svojej sociálnej sieti, ktorá sa dostala až k rodine bezdomovca.

Konkrétne k jeho sestre, ktorá neverila vlastným očiam. „Jeho sestra Maria Coelho sa ponáhľala, keď uvidela obrázky. Žije v Brasílii DF a už 10 rokov čaká na nejaké správy. Dokonca si myslela, že je mŕtvy,“ povedal Alessandro s tým, že si ho chcela okamžite zobrať domov a poskytnúť mu strechu nad hlavou. Avšak, nájdený brat ponuku odmietol, pretože sa na ulici cíti slobodný a domov sa vrátiť nechcel.

João nebol však jediný, ktorému ešte títo dobrí ľudia zo spomínaného holičstva pomohli. „Máme niekoľko projektov sociálnej pomoci a pre nás je veľmi potešiteľné, že môžeme pomôcť ľuďom, nech sú ktokoľvek. V tomto období pandémie mnoho ľudí stratilo blízkych a ďalší zostali vo finančných ťažkostiach. Malá pomoc je v tak zložitej dobe vždy vítaná, “ uviedol Alessandro.

Zdroj: www.boredpanda.com, Instagram/padoooficial