Taliansko sa začiatkom minulého roka považovalo za európske ohnisko koronavírusu a slová „taliansky scenár“ v súvislosti s budúcnosťou našej krajiny sa považovali za vôbec najväčšiu hrozbu. Napriek tomu si však skutočná láska nájde cestičky aj tam, kde na prvý pohľad nemôže byť šťastné už vôbec nič. Dôkazom je ošetrovateľ Giuseppe Pungente a jeho nápis na ochrannom obleku.

„Carmelí, chceš si ma vziať?,“ stojí v taliančine na bielej kombinéze muža, ktorý nielenže bojuje s koronavírusom v prvej línii, no sám ho už aj stihol prekonať. Vďaka tomu si vraj uvedomil vzácnosť života, priateľov, rodiny a lásky.

Fotografia so žiadosťou o ruku, ktorú zverejnil na internete, sa okamžite stala virálnou. Netrvalo dlho, kým sa pod ňou objavila odpoveď „ÁNOOOO“ s množstvom srdiečok, ktorú nezverejnil nik iný, než žena, ktorej bola adresovaná.

Pre ošetrovateľa v meste Ostuni, ktorý sa nakazil ešte v prvej vlne, tak príbeh skončil šťastne. Podľa informácií publikovaných talianskym denníkom La Repubblica sa Guiseppe dokonca rozhodol ísť iným ľuďom príkladom a dať sa zaočkovať. Je úžasné, že napriek tragédii, akou táto pandémia nesporne je, sa v nej zrodili aj ľudské osudy s krásnym koncom.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: La Republicca, Topky.sk | Foto: Depositphotos, Facebook