Premiér Igor Matovič poslednú dobu nemá najlepšie obdobie. Bol obvinený za plagiátorstva svojej diplomovej práce a čelil odvolávaniu v parlamente. To všetko ustál, lenže na rad prišla informácia o jeho dome, v ktorom býva! Nie je skolaudovaný!

Matovič oficiálne priznal, že so svojou rodinou býva pod neskolaudovanou strechou. Za takéto nezodpovedné porušenie stavebného zákona mu hrozí nemalá pokuta. „Každá neskolaudovaná budova, v podstate to máte ako auto bez technického preukazu. Keď nemáte kolaudačný protokol, nemôžete tam bývať,“ uviedol Ivan Pauer, prezident Slovenskej stavebnej komory.

Ak by sám premiér Igor Matovič verejne nepriznal skutočnosť o jeho dome, stavebný úrad v Trnave by to možno nikdy ani nezistil. „Stavebný úrad nemá možnosti, aby zisťoval, či v novopostavených domoch niekto býva alebo nie,“ vyjadrila sa k incidentu Veronika Majtánová, hovorkyňa a vedúca Úseku komunikácie a marketingu mesta Trnava.

Teraz je len na premiérovi, aby návrh na vydanie kolaudačného rozhodnutia ako sľúbil podal. Inak mu hrozí pokuta až do výšky 33 000 eur.

Zdroj: www.tvnoviny.sk | Foto: Facebook/igor.matovic.7