Asi nič vám nedokáže navodiť ten pocit, keď si uvedomíte aký malý je jediný človek oproti obrovskému vesmíru, ako toto video. YouTuber vystupujúci pod menom JeffHK zverejnil video, ktorému obetoval mesiac svojho života a zachytáva tento pocit naozaj perfektne – budete sa po ňom cítiť akoby ste precestovali celý svet!

 

Video zachytáva cestu na nákladnej lodi na trase Červené more – Adenský záliv – Indický oceán – Kolombo – Melacký prieliv – Singapur – Juhovýchodné Čínske more – Hong Kong. Dokopy tento timelapse tvorí 80,000 fotiek, ktoré autor robil počas svojej smeny vo dne v noci.

Video ukazuje búrky na otvorenom mori, východy a západy slnka, pestrofarebnú oblohu a veľkolepé nebeské divadlo, ktoré sa nad morom deje každý deň. Máloktoré video dokáže tak krásne zachytiť prírodné javy, ktoré bežne nemáme šancu vidieť. Video dopĺňa aj úžasná hudba a po jeho pozretí vám už planéta Zem nebude vôbec pripadať fádna.

Každá cestovateľská duša pri tomto sa pri tomto videu určite rozjasní radosťou, kto by predsa nechcel zažiť aspoň raz dobrodružstvo na mori? Autor vo videu zvýraznil aj jeho výber zaujímavých momentov, ktoré podľa časových značiek môžete nájsť nižšie –

0:32 Mliečna cesta

0:53 Jupiter

1:17 približovanie sa k prístavu v Kolombe

1:45 vykladanie kontajnerov z lode

2:08 odchod z Kolomba za búrky

2:29 krásny východ Slnka

3:13 búrka s bleskami nad Melackým a Singapurským prielivom

3:29 krásne viditeľná Mliečna cesta počas búrky

4:01 zmokla mi kamera

5:09 príchod do Singapuru

5:56 odchod zo Singapuru

6:20 nočná obloha osvetlená Mesiacom

6:48 ďalší východ Slnka

8:30 mierime na Sever, môžete vidieť Ursa Major ako rotuje okolo Polárky

8:36 lode na lov kalamárov

8:54 chaotická doprava

9:15 príchod do Hong Kongu

Zdroj/Foto: youtube.com, unsplash.com