Legendárna Marika Gombitová je na scéne 44 rokov a aj keď ju navždy poznačila tragická autonehoda, snažila sa žiť, spievať a tvoriť naďalej. Prešla si ťažkým obdobím a ako sama tvrdila, z vozíčka sa už nikdy nechcela vrátiť na veľké pódiá.

V roku 1976 prijala ponuku Jána Lehotského a pripojila sa k jeho skupine Modus. V kapele sa okrem dobrých muzikantov zišlo silné spevácke trio Marika Gombitová, Miro Žbirka, Janko Lehotský – mená, ktoré sa čoskoro stali značkou kvality a poznávacím znakom Modusu.

Dodnes sa z jej hudobných nosičov predalo viac než milión. V exkluzívnej ankete 100 najlepších slovenských albumov je zo všetkých interpretov zastúpená najvyšším počtom až deviatimi albumami.

Častokrát je označovaná ako „nekorunovaná kráľovna slovenskej populárnej hudby“ a právom patrí medzi najvýraznejšie osobnosti slovenskej kultúry. Na najnovších fotografiách sa fanúšikom prihovorila prostredníctvom svojho oficiálneho Facebooku.

“Požehnané pokojné vianočné sviatky plné lásky a predovšetkým zdravia vám všetkým zo srdca praje Vaša Marika,” a pridala fotografiu, na ktorej vyzerá skutočne božsky a oveľa lepšie ako pred pár rokmi. Všimli si to aj fanúšikovia, ktorí jej nechávali obdivné komentáre. “Naša princezná, vyzeráte úžasne!”

WAU, dnes vyzerá výborne!

Foto/Zdroj: Facebook/ Marika Gombitová Official