Testovanie kloktaním je oveľa jednoduchšie a dokonca vie ukázať presnejší výsledok ako antigénové testy. Ľudia si tento spôsob testovania obľúbili a je to dobrým riešením aj pre žiakov, ktorí navštevujú prvý stupeň základnej školy. Od 19. marca začalo testovanie tretiakov a štvrtákov vo Vrakuni – mestskej časti Bratislavy – na všetkých základných školách.

Výsledok príde do 24 hodín. Som veľmi rád, že takáto neinvazívna forma testovania môže byť na našich školách. Ak to dobre pôjde a budú mať rodičia záujem, chceli by sme sa s Ministerstvom dohodnúť, aby takéto testovanie prebiehalo každý týždeň. Prispejeme tak k bezpečnej výučbe na našich školách,” napísal starosta Vrakune Martin Kuruc.

Minister školstva Branislav Gröhling priznal, že sa veľmi teší z rozširovania tohto spôsobu testovania. Je predsa jednoduché, žiaci majú za úlohu len 30 sekúnd kloktať roztok. “Veľmi ma teší, že záujem o kloktacie testy rastie, máme ich vyskúšané a overené v praxi. Naším spoločným prianím je čo najviac umožniť žiakom mať riadnu výučbu v bezpečnom prostredí,” uviedol minister. K tomuto spôsobu testovania sa bude pridávať veľa škôl, pričom už v nasledujúcom týždni ich má byť 54 a žiaci rovnako tento spôsob uvítajú.

Zdroj: dnes24.sk | Foto: Facebook/Martin Kuruc StarostaVrakune