Primárka oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny nemocnice Svet zdravia Galanta MUDr. Dagmar Bodáková sa dennodenne stará o najkritickejších pacientov napojených na pľúcnu ventiláciu.

Ako osoba z prvej línie si ani nespomína, kedy mala voľný deň či dokonca víkend. Prežíva každodenné napätie, vyčerpanie po fyzickej, ale aj psychickej stránke, najmä pri pohľade na vyhasnuté životy jej pacientov. Avšak treba dúfať v lepšie časy a boj za každú cenu netreba vzdávať. Takéto myslenie má aj pani Dagmar, ktorá si našla perfektný spôsob na zresetovanie sa popri namáhavej službe.

Počas druhej vlny si na oddelenie kúpila nový klavír. Keďže od leta nemala normálny voľný deň. Hranie na klavíri pre ňu predstavuje reset v najťažších chvíľach. Počas hrania sa odosobní a načerpá novú energiu nevyhnutnú pri starostlivosti o najkritickejších COVID pacientov na umelej pľúcnej ventilácii,“ napísala nemocnica na svojej facebookovej stránke.

Pri pozretí videa zistíte, že aj keď si lekárka vyhráva len kvôli oddychu a pre potešenie svojich pacientov, nie je to žiadna začiatočníčka. „Pani primárka ma vyštudované 4 ročníky konzervatória. Nakoniec však dala jednoznačne prednosť medicíne, za čo jej sú celá galantská nemocnica a pacienti veľmi vďační,“ prezradila nemocnica.

Zdroj/Video: Facebook/NemocniceSvetzdravia