Posledná rozlúčka s bývalým šéfom polície Milanom Lučanským sa uskutoční v piatok. Bývalá ministerka vnútra Denisa Saková sa chystá zúčastniť, aj napriek zákazu pandemickej situácie.

Dnes zasadla špeciálna komisia, ktorá bola zriadená ministerkou spravodlivosti Máriou Kotlíkovou, na prešetrenie smrti generála Lučanského. Po skončení zasadnutia zorganizovali tlačový brífing, na ktorom Saková uviedla, že sa plánuje zúčastniť pohrebu bývalého kolegu. Novinári ju ihneď nabádali, že na Slovensku od 1. januára 2021 platí prísny lockdown a pohrebu sa môže zúčastniť maximálne 6 osôb. „Viacerí sa chceme zúčastniť pohrebu,“ uviedla rázne nehľadiac na nejaký zákaz.

„Uvidíme, čo s tým spravíme, ale je pohreb a uvidíme, ako to celé bude organizované. Treba pracovať s tou informáciou, že v piatok je pohreb. Pán Mikas by mohol dať výnimku, keď dal výnimku na to, aby nakazení poslanci prišli do parlamentu,“ vyjadrila sa Denisa Saková.

Milan Lučanský ako príslušník policajného zboru by mal nárok na pohreb za účasti štátu a na poslednú rozlúčku s čestnou strážou. Avšak, pri spáchaní samovraždy to neplatí. „V tejto súvislosti je potrebné poukázať na ustanovenie § 71 ods. 2 tohto zákona, podľa ktorého sa tieto pocty upravené v § 76 neposkytujú policajtovi alebo bývalému policajtovi, ktorý bol poberateľom dôchodku z výsluhového zabezpečenia a zomrel v dôsledku sebapoškodenia. Minister vnútra vyslovil úprimnú ľútosť a sústrasť pozostalým,“ vysvetlila denníku Nový čas Barbora Túrosová z ministerstva vnútra.

 

Zdroj: YouTube/ HN televízia | Foto: Facebook/denisa.sakova