Prezidentka Zuzana Čaputová otvorene! Pre český týždenník priznala, že prechádza náročným obdobím v doterajšom mandáte. Situácia okolo pandémie, hoaxov okolo čipovania, či zatýkacím akciám NAKA jej ako hlave štátu dávajú zabrať. „Niektoré odpovede stále hľadám, pretože situácia je veľmi dynamická..“

Tieto týždne plné paniky a chaosu sú náročné aj pre samotnú prezidentku SR. “Je to obdobie, ktoré je náročné, veľmi ma učí. Niektoré odpovede stále hľadám, pretože situácia je veľmi dynamická, je iná, než bola pred mesiacom. Snažím sa byť v nej maximálne vnímavá a užitočná. Či sa mi to darí, ukáže asi až čas,” otvorene priznala pre český týždenník Respekt.

Súčasnú situáciu jej o to viac komplikujú plánované protesty, či nezhody s premiérom Igorom Matovičom. S tým sa ešte len prednedávnom pochytili pre jeho pokus o vtipný status „čipovanie“. “Je to niečo, čo by som nikdy nepoužila. Najmä v období, keď čelíme rôznym konšpiračným teóriám, vrátane tej o čipovaní. Je potrebné veľmi opatrne vážiť slová, pretože niečo, čo je myslené ako nevinný žart, môže pre istú skupinu obyvateľov byť potvrdením rôznych konšpiračných teórií,” skonštatovala hlava štátu.

Pre Respekt sa taktiež vyjadrila na nedávne zatýkacie akcie NAKA: “Napĺňajú sa dlhoročné očakávania o očiste týchto subjektov. Boli sme svedkami náznakov, tušenia či opisov investigatívnych novinárov, ktorí prinášali veľmi závažné zistenia bez toho, že by mali trestnoprávnu dohru. V tomto zmysle si skôr myslím, že paradoxne dochádza k potvrdzovaniu toho, že právny štát u nás ešte funguje.

Zdroj: respekt. cz | Foto: Instagram/ zuzana_caputova