Protesty proti súčasným vládnym nariadeniam spojených s pandémiou Covid-19 a taktiež proti premiérovi Igorovi Matovičovi boli násilné, miestami desivé. Lietali delobuchy a pyrotechnika, ktorá zranila aj niekoľkých nasadených policajtov.

Najväčšiu zlobu na včerajších protestoch, tak ako aj na minulom, vyviedli futbaloví chuligáni. Tí si na „pokojný protest“ nezabudli zabezpečiť pyrotechniku, delobuchy či sklenené fľaše. Na predošlom proteste skákali na bránu Prezidentského paláca s cieľom ju vylomiť, tentokrát im v tom ešte bránili kovové zátarasy a rad ťažkoodencov a policajtov na koňoch. Svojimi výbušninami však na nich zaútočili a policajtov, ktorí následne použili slzný plyn, aj zranili.

“Boli tam ľudia, ktorí naozaj chceli vyprovokovať násilie a bitky, používali rôznu pyrotechniku, výbušniny a aj z tejto pyrotechniky boli zranení niektorí policajti,” uviedol minister vnútra Roman Mikulec. Taktiež oznámil, že páchateľov už identifikovali, niektorí boli zadržaní, ostatných majú riešiť v ďalších konaniach.

Za útok na verejného činiteľa im hrozí trestné stíhanie v aktuálnom núdzovom stave do 24 rokov. “My budeme v tomto veľmi dôkladní a prísni,” dodal Mikulec.

Zdroj: slovensko.hnonline.sk