hroty

Zima sa nezadržateľne blíži, aj keď to vonku zatiaľ na príchod snehu a mrazov nevyzerá. Pokiaľ na Slovensku stačí prezuť štvorkolesového tátoša do zimných pneumatík, prípadne si zaobstarať do kufra pár reťazí, v Rusku to majú vodiči vďaka klimatickým podmienkam sťažené. Na autách musia dokonca nosiť symbol, ktorý v našich končinách vodičom veľa nehovorí!

 

Podivný výstražný symbol komplikuje život ruským vodičom. Pokiaľ si ho na vozidlo nedajú, koledujú si dokonca o pokutu. Majitelia áut, v krajine kde zimné teploty atakujú mínus 40 stupňov celzia si so striedaním zimných a letných pneumatík len tak nevystačia a tak používajú aj označenie, ktoré je pre našincov cudzie. Rovnaký symbol sa pritom používa aj na autách v škandinávskych krajinách.

Na našich cestách je používanie pneumatík s hrotmi zakázané, v Rusku ide o bežnú realitu, ktorá uľahčuje šoférom život na nehostinných cestách plných snehu a ľadu. V premávke musia ale Rusi ostatných vodičov o špeciálnom obutí svojho vozidla informovať práve špecifickým symbolom na svojom vozidle.

Rusi sa ale voči povinnosti takéhoto označenia búria a argumentujú, že tento znak stráca význam. Jazdná dynamika moderných áut je podľa odporcov označenia ovplyvňovaná úplne inými faktormi, ako pneumatikami s hrotmi.

Vozidlá s pneumatikami s hrotmi musia byť v Rusku označené

pneumatiky s hrotmi

pneumatiky s hrotmi

Niektorí Rusi si z “nezmyselného” značenia uťahujú

pneumatiky s hrotmi

pneumatiky s hrotmi

Zdroj: autoforum.cz | Foto: autoforum.cz, Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.