hroty

Pokiaľ na Slovensku stačí prezuť štvorkolesového tátoša do zimných pneumatík, prípadne si zaobstarať do kufra pár reťazí, v Rusku to majú vodiči vďaka klimatickým podmienkam, oveľa ťažšie. Na autách musia dokonca nosiť symbol, ktorý v našich končinách nikomu veľa nehovorí!

Podivný výstražný symbol komplikuje ruským vodičom život. Pokiaľ si ho na auto nedajú, koledujú si o pokutu. Majitelia áut v krajine, kde zimné teploty atakujú mínus 40 stupňov celzia, si so striedaním zimných a letných pneumatík len tak nevystačia, a tak používajú aj označenie, ktoré je pre našincov cudzie.

Na našich cestách je používanie pneumatík s hrotmi zakázané, v Rusku ide o bežnú realitu, ktorá uľahčuje šoférom život na nehostinných cestách plných snehu a ľadu. V premávke musia ale ostatných vodičov o špeciálnom obutí svojho vozidla informovať práve špecifickým symbolom.

Voči povinnosti takéhoto označenia sa šoféri búria a argumentujú, že tento znak stráca význam. Jazdná dynamika moderných áut je podľa odporcov označenia ovplyvňovaná úplne inými faktormi, ako pneumatikami s hrotmi.

Vozidlá s pneumatikami s hrotmi musia byť v Rusku označené

pneumatiky s hrotmi

pneumatiky s hrotmi

Niektorí Rusi si z “nezmyselného” značenia uťahujú

pneumatiky s hrotmi

pneumatiky s hrotmi

Zdroj: autoforum.cz | Foto: autoforum.cz, Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.