stocene kilometre auta

Nie je žiadnym tajomstvom, že na Slovenskom trhu sa predávajú autá, ktoré majú tzv. stočené kilometre. Táto informácia už pomaly za samozrejmosť, ak vozidlo kupujete z druhej ruky. To, čo ale objavil systém na kontrolu falšovateľov tentokrát, je priam až neskutočné. Snáď ste odtiaľ nekúpili svoje auto aj vy!

 

Autá, ktorým priekupníci vo veľkom stáčali kilometre pochádzajú hlavne z Holandska a Belgicka. Najvyšším zaznamenaným číslo a teraz sa podržte, je cifra pol milióna kilometrov. Toto číslo je absolútnym rekordom, ktorý bol v našej krajine zaznamenaný. Podvodníci sa neštítia ani pokuty až 100 tisíc eur, ktorú je podľa zákona možné udeliť za takéto konanie. Podľa informácií portálu aktuality.sk malo upravené informácie na takzvanom odometri až takmer 43 percent dovezených vozidiel z Holandska.

Absolútnym rekordérom v stočených kilometroch bolo vozidlo značky Ford Transit, ten mal najazdených 706-tisíc kilometrov a na Slovensku ho podvodníci ponúkali s číslom 164-tisíc km. Najčastejšie sa vraj falšovali údaje v Škodách, Volkswagenoch, Renaultoch, Fordoch a Peugeotoch.  Aj keď sa situácia počas uplynulých mesiacov zlepšila, kúpy chtiví vodiči by si mali stále dávať pozor odkiaľ ich nový tátoš pochádza.

Zdroj: aktuality.sk Foto: Pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.