Svet sociálnych sietí je zaplavený najrôznejšími výzvami, ktoré sľubujú okamžitý nárast sledovateľov. Používatelia preto v honbe za internetovou slávou ako na pokyn tancujú a robia rôzne krkolomné kúsky. Ešte horšie však je, keď sa nechajú zlákať niečím extrémnym, čo so sebou nutne prináša aj dávku nebezpečia.

Na túto obrovskú chybu doplatila životom aj iba 10-ročná školáčka z Talianska, ktorá sa rozhodla zapojiť do takzvanej “Blackout Challenge” na TikToku. Spočíva v tom, že používateľ zapne priamy prenos, začne sa škrtiť opaskom alebo látkou a pokúša sa tak vydržať čo najdlhšie bez toho, aby odpadol.

Malá školáčka z Palerma bola síce po tomto pokuse prevezená do nemocnice, lekárom sa ju však už nepodarilo oživiť. Na jej smrť zareagovali miestne úrady, ktoré vydali nové nariadenie okliešťujúce používanie siete TikTok patriacej čínskej spoločnosti ByteDance.

Od 9. februára TikTok zablokuje všetky účty v Taliansku a požiada užívateľov, aby pred ďalším používaním tejto aplikácie znova uviedli svoj vek,” vyjadrili sa talianske orgány. Užívatelia, ktorí uvedú, že majú menej ako 13 rokov, budú zablokovaní. Vek ostatných bude údajne overený pomocou systému umelej inteligencie. Ak nebude schopný overiť pravdivosť či nepravdivosť informácie o veku ani ten, platforma účet vymaže.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: Pluska.sk | Foto: Pixabay, YouTube/MissTerryTV