Aj napriek zákazu zhromažďovania či neorganizovania tradičných vianočných trhov, sa niektorí predsa len vynašli a varené vínko či lokšu ponúkajú aj v týchto ťažkých časoch. Niektorí na sociálnych sieťach tvrdia, že práve táto naša nezodpovednosť dohnala vládu konať. 

Obmedzenia, ktoré horko-ťažko znášame už takmer rok, dávajú poriadne zabrať nielen bežným ľuďom, ale najmä podnikateľom, umelcom a prevádzkovateľom hotelov a reštaurácií.

Už teraz vieme, že tohtoročné vianočné sviatky budú iné, na aké sme zvyknutí, niektorí sa stále nechcú vzdať tradícii. A medzi ne rozhodne patrí aj návšteva trhov, kde si pri koledách dáme zopár pohárov vareného vína, punču a lokše.

Ani jedno slovenské mesto neorganizuje oficiálne vianočné trhy, v uliciach Bratislavy to cez víkend vyzeralo, ako by nás žiadna pandémia koronavírusu netrápila. Okrem stánkov s pitivom nechýbali ani tie s jedlom, objavili sa tam aj predajcovia street foodu. Na sociálnych sieťach Slováci polemizujú, či práve toto nestojí za rýchlym rozhodnutím uzavrieť krajinu minimálne na 3 týždne.

Foto/Zdroj: Instagram/ marivrak, bratislava_urbar