Organizácia OKTAGON MMA ponúkla po takmer dvoch rokoch skvelý turnaj aj slovenským fanúšikom a to rovno v najväčšej tunajšej aréne. Ľadová hala Ondreja Nepelu privítala 8 tisíc fanúšikov a priaznivcov bojových športov. 

Áno, aj ostatné duely stoja za zmienku a my sa im určite ešte budeme venovať v ďalšom článku, ale to, čo predviedol Ivan Buchinger a Vojto Barborík, sa nedá nazvať inak ako súboj titanov. Skvelé tempo, 25 minút napínavého boja, výborné výmeny a neukončiteľný protivník. WAU!

35 ročný Buki je legenda v tomto športe, nádejný talent Barborík bol ale výborne namotivovaný, aby ho porazil a predĺžil si tak neuveriteľnú šnúru víťazstiev. Pre Ivana je to už druhý titulový opasok v tejto organizácii, v januári porazil Ronalda Paradeisera a získal prvenstvo v kategórii ľahkej váhy (do 70 kg).

„Momentálne máme asi všetci pocit, že na československej pôde nič lepšie nebolo,“ zhodnotil na záver samotný majiteľ a promotér Ondrej Novotný.

 „Brutálny zápas, klobúk dolu pred Vojtom. Nemyslel som si, že až toľko vydrží. Myslel som si, že ho chytím vo štvrtom, maximálne v piatom kole. Keď ma tlačil na klietku, tak som cítil jeho silu, ale veľmi ma netriafal. Som rád, že mám druhý opasok, no ešte sa mi niekam zmestí aj tretí,“ nepriamo vyzýva Buchinger, ktorý sa nebojí ďalšej životnej výzvy.

Nasledujúci turnaj s poradovým číslom 28 je na programe už o dva týždne v sobotu 25. septembra v Prahe.

Foto/Zdroj: Instagram/oktagonmma, OKTAGON MMA/ TS