Minister obrany Jaroslav Naď si myslí, že slovenské médiá obmedzujú hnutie OĽANO a nedávajú mu rovnaký priestor ako napríklad opozičnej strane HLAS-SD. Má pocit, že médiá sa snažia cenzurovať názory najväčšej vládnej strany.

Ministra by zaujímalo, ako sa médiá rozhodujú v rozdelení hostí do politických diskusií. Podľa neho by mala byť prioritnou úlohou médií hľadať pravdu a poskytnúť pluralitu názorov. „Strana, ktorá vyhrala voľby a dala premiéra, ministra zdravotnictva, financií, vnútra či obrany, taká zjavne podľa našich médií nie je dostatočne kvalifikovaná na to, aby prezentovala svoje názory v období pandémie. Ale taká, ktorá neprešla ani voľbami, ktorej člen predsedníctva je obvinený zo záväzného trestného činu a ktorej predseda tu 20 rokov bačoval so Smerom, tak tá sa kvalifikuje všade,“ kritizuje a naráža na stranu Hlas Petra Pellegriniho.

„Mimochodom, len podotýkam, že kedykoľvek som mal ísť do relácie Na telo, podmienka bola, že do inej diskusie cez víkend nepôjdem. Teraz vidím, že to neplatí na každého… Otázkou je, komu táto cenzúra názorov hnutia OĽANO vyhovuje, všakže,“ dodáva na záver. K jeho názoru sa prikláňa aj samotný premiér, ktorý médiá obvinil z toho, že pravdu nehľadajú ale vytvárajú.

Foto: TV Markíza/ Na telo, Facebook | Zdroj: Facebook/ Igor Matovič, Jaro Naď – minister obrany SR, OĽANO