Tá poriadne padla na hubu! Jedna zlatokopka z New Yorku sa snažila uloviť bohatého a zámožného chlapa. Všetko sa rozhodla riešiť prostredníctvom inzerátu, no odpoveď, ktorá prišla ju absolútne znemožnila!

Dámy a páni, a hlavne všetky zlatokopky… takto to jednoducho chodí v reálnom živote:

INZERÁT ZLATOKOPKY:

Budem úprimná a priama. Mám 25 rokov a myslím si, že som celkom atraktívna brunetka, ktorá nemá o nápadníkov núdzu. Mojím veľkým prianím je vydať sa za muža, ktorý ročne zarobí aspoň 500 000 dolárov. Možno to znie chamtivo, ale nie je to tak. Veď ten, kto v New Yorku zarobí milión dolárov, sa reprezentatívne radí do strednej vrstvy. A ja chudobnou byť nechcem. Rada by som vedela, či na týchto stránkach sa nachádza niekto, kto zarobí 500 000 dolárov ročne. Ďalšia vec, ktorá ma skutočne zaujíma je, že čo musím spraviť, aby som takéhoto muža spoznala. Do tohto momentu som bola len s mužmi, ktorí zarobili maximálne 250 000 dolárov. A posledným mojím otáznikom je, od čoho závisí, že žena sa stane vašou manželkou alebo ostane len na báze milenky? Ďakujem.

ODPOVEĎ BOHATÉHO MAKLÉRA:

Milá brunetka,

veľmi ma zaujal váš inzerát. Budem taktiež úprimný a priamy. Pracujem v bankovom sektore na Wall Street a môj ročný príjem presahuje zárobok 500 000 dolárov. Z investičného pohľadu sa z vašej strany jedná o jednoduchú obchodnú ponuku:

Vy ponúkate svoju krásu, výmenou za moje peniaze. Znie to ako férový obchod ale… Problém je v tom, že manželstvo je doživotný stav a zatiaľ  čo vaša krása bude časom vädnúť, je viac ako pravdepodobné, že môj kapitál bude stúpať. Z ekonomického hľadiska sa teda dá predpokladať, že moje náklady porastú a tie vaše výrazne klesnú. Ak by sa niečo podobné odohralo na Wall Street, prirodzene by som konšntantne klesajúcu akciu predal, pretože vlastniť takéto aktívum nemá zmysel. To isté platí aj pre manželstvo, do ktorého sa vy tak dychtivo ženiete. Nechcem aby to vyznelo kruto, ale jediné optimálne riešenie problému aktíva, ktoré rýchlo stráca na hodnote je ho predať alebo prenajať. Uvedomte si, že chlap, ktorý zarába viac ako 500 tisíc dolárov ročne, nemôže byť hlupák. Čo to pre vás znamená? Bohatí muži sa s vami budú stretávať, ale nikdy si vás nevezmú za manželku.

Moja rada pre vás znie: Vykašlite sa na honbu za manželstvom. Existujú aj lepšie spôsoby, ako zbohatnúť a zarobiť balík peňazí. Ak budete pracovať nie len na svojej kráse, tak sa vám časom možno podarí uloviť nejakého bohatého hlupáka. Dúfam, že moja rada bude pre vás užitočná. CEO J.P. Morgan.

Zdroj/Foto: twitter, pixabay