Dámy a páni dnes sme si pre vás pripravili skutočnú špecialitku. Väčšina z vás sa už zrejme stretla so slovenskou značkou Zetor, ktorá vyniká výbornými výrobkami na poli poľnospodárskej techniky, ale pozor! Nedávno Zetor predstavil novučičký džíp s názvom Gerlach, ktorý by mal svojimi vynikajúcimi, jazdnými schopnosťami prekonať aj legendárny Hummer!

 

Spoločnosť Zetor Engineering predstavila nový Gerlach. Taktické vozidlo, ktoré má ambíciu ovládnuť trh pre ozbrojené sily Slovenskej republiky a do budúcna možno aj ten zahraničný. Obrnený džíp ukrýva pod kapotou 300 konských síl, pohon 4×4 a s najvyššou možnou formou ochrany, ktorá nesie názov STA­NAG 4569 Vo­lume 3 si dokáže hravo poradiť aj s nástražným výbušným systémom či strelnými zbraňami.

Čo sa týka jazdných vlastností, Gerlach si bez väčších ťažkostí poradí so 70 percentným stúpaním, pokojne zdolá viac ako meter vody a prebrodí sa aj polmetrovou prekážkou. Nedostatkom tohto inak vynikajúceho taktického vozidla je pomerne veľký smäd. Pri 220 litrovej nádrži má dojazd len 800 kilometrov. Cena nového, slovenského kráľa bojových vozidiel sa pohybuje cca na čiastke 400 000 eur.

Gerlach – Taktické slovenské vozidlo:

Zdroj/Foto: zetorengineering.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Alabuk
Šéfredaktor momentálne najrýchlejšie rastúceho portálu pre mladých - FUNmagazín.sk. Je mladý, trochu uhundraný, no vždy pripravený vás zásobovať množstvom videí a zaujímavostí z celého sveta! PS: Si mladý/á, akčne naladený/á, vyznáš sa v hrách a dobre sa orientuješ vo virálnych videách z celého sveta? Určite nám napíš na adresu [email protected]! Možno z teba urobíme nového redaktora FUNmagazínu!