Speváčku SIMU vám už snáď ani nemusíme predstavovať. V posledných mesiacoch jej kariéra a úspešnosť neustále rastú, z čoho sa veľmi tešíme. Len prednedávnom vydala svoj nový album Podľa Seba a postupne z neho predstavuje aj skladby, ku ktorým nahráva zaujímavé a originálne videoklipy. Taký klip, aký nahrala k piesni Anonym Mood ste zaiste ešte nevideli.

SIMA len pred pár hodinami vydala videoklip k skladbe Pre Teba a už sa dostal na piate miesto v trendoch s viac ako 100-tisíc videniami. Bez pochyby môžeme povedať, že ide o jednu z najemotívnejších skladieb celej jej kariéry. Nespieva ale o zlomenom srdci a nevydarenom vzťahu, ale o tom, že v priebehu jedinej sekundy môžete prísť o človeka, na ktorom vám veľmi záleží a neviete si bez neho predstaviť život. Život bez najlepšieho priateľa či najlepšej priateľky.

Samotná speváčka na svojom Instagrame prezradila, ako táto skladba vznikla. Sú to slová, ktoré sa čítajú len ťažko a ak ste sa niekedy v podobnej situácii ocitli, určite vás jej vyznanie dojme. Rovnako, ako dojala stovky jej fanúšikov.

Prečo vznikla skladba Pre Teba?

“Toto bola posledná vec, ktorú som napísala na album. Mala mať úplne inú tému textu. Ale človek mieni, život mení… Bol november. Volala som s ňou poobede, pred tým ako si sadla do auta a hovorila som jej, že sa vidíme o týždeň, pretože musím odovzdať album a že až potom budem mať trošku voľna. Ani vo sne by ma nenapadlo, že sa stretneme oveľa skôr, no v nemocnici.

Večer som mala telefonát, že mala vážnu autonehodu. Krvácanie a opuch mozgu, udržiavali ju v umelom spánku. Každý deň som sa niekoľkokrát modlila, prosila Boha, nadávala keď sa niečo zhoršilo a ďakovala za každý jeden pokrok. Nevedela som napísať text k tejto skladbe, pretože jediné, nad čím som rozmýšľala bolo, kedy a či bude v poriadku.

Sedela som v štúdiu pri mikrofóne so slúchadlami na ušiach, boli asi 3 hodiny ráno a ja som úplne zmenila tému textu a začala písať… povedala som si, že túto skladbu napíšem pre ňu… nenávidí smutné a opúšťacké texty a ja som sa všetkými silami snažila napísať skladbu, ktorá ju poteší, keď sa zobudí…ktorá bude tak moc pozitívna, aj keď som cez slzy ani poriadne nevidela na telefón… nevedela som ju nahrať pretože pri každej vete som sa rozplakala…

V deň, kedy konečne otvorila oči som nemala v sebe toľko síl na to, aby som jej ju pustila, nevedela som z jej pohľadu usúdiť či ma spoznáva, vníma… ale postupne robila pokroky každý deň, znova začala vnímať, chápať, rozprávať, jesť lyžičkou a chodiť…

Som tak strašne rada, že ju mám… Ja len – nikdy predtým som jej to nepovedala a strašne ma to mrzelo… nechcela som vám o tomto celom príbehu hovoriť, ale potom som si povedala že MUSÍM. Musím, pretože nechcem, aby ste túto skladbu chápali ako klasický partyshit… Chcem, pretože musíte vedieť, že jedna sekunda vám môže ZMENIŤ alebo VZIAŤ život, či blízku osobu… Chcem, pretože som tak neskutočne vďačná za to, že som ju v ten deň navždy nestratila…”

SIMA – PRE TEBA (prod. Gajlo & SkinnyTom) |OFFICIAL VIDEO|

Zdroj/Foto/Video: YouTube, Instagram