Ples v Opere je každoročnej najprestížnejšou udalosťou v našich končinách, príprava naň zaberie dámam aj niekoľko mesiacov. Jubilejný 20. ročník sa opäť niesol v znamení noblesy, istá známa Slovenka ale ďaleko vyčnievala nad ostatnými, veď posúďte sami.

Petra Tóth je obľúbená návrhárka šperkov, kabeliek aj šiat, veľmi rada sa inšpiruje ľudovou tvorbou a do spoločnosti chce priniesť oveľa viac tradície a folklóru. Tento rok sa o jej šaty postarala Janka Pištejová, už to je zárukou kvality.

“O moju vizáž sa postarala Martina Krupčíková a dva zapletané copíky, ktoré som si zvolila cielene, tak ako mali vo zvyku vydaté ženy pod čepcami mi zaplietla Oľga Olíková. Ďakujem, že mám možnosť priniesť závan nášho folklóru na túto najprestížnejšiu udalosť roka a myslím si, že práve takéto súčasné spracovanie a odprezentovanie je výborný spôsob, ako ukázať ľuďom, že náš folklór žije a je nádherný a výnimočný a má čo ponúknuť a nemusíme chodiť pre inšpiráciu nikam inam do zahraničia, stačí jeden vŕšok prejsť a nájdete poklad. Pri týchto šatách je tým vŕškom Kráľová Hoľa. Ďakujem @pistejka , že si zo mňa spravila takúto bohyňu z Telgártu,” píše na Instagrame. Wau, je naozaj dokonalá, my sa na ňu nevieme vynadívať!

Čo na ňu hovoríte?

Foto/Zdroj: Instagram/ petratothjewellery, #plesvopere2020