Príbeh výnimočného Auggieho, ktorý sa pre vrodenú chybu narodil s nie príliš peknou tvárou, dojal včera večer tisícky Slovákov. Hlavný predstaviteľ je v reálnom živote veľmi fešný tínedžer, len málokto by povedal, že to je ten istý herec!

Film rozpráva príbeh malého chlapca, ktorý sa narodil so znetvorenou tvárou a roky žije mimo školského systému, pod láskavou ochranou svojej rodiny. Príde však deň, kedy musí nastúpiť do školy a čeliť skutočnému svetu.

Auggie Pullman má za sebou 27 operácií, ale ani jedna z nich mu nezabezpečila „obyčajnú tvár“, ktorá by nepútala pozornosť ľudí. Aj napriek svojmu hendikepu je však Auggie inteligentný chlapec so zmyslom pre humor, ktorý túži po tom, aby ho prijali aj iné deti a aby si nemusel pred nimi zakrývať tvár.

Film sa dotýka predovšetkým témy šikanovania, ktoré je stále väčším problémom aj na našich školách. „Niekedy netreba veľa a dosiahnete obrovský efekt.  Aj malé gesto, úsmev či vľúdne slovo môže niekomu zachrániť život,“ hovorí autorka knihy, podľa ktorej bol film natočený, R. J. Palaci. Film si včera na Markíze zapli tisícky divákov, jednoznačne zbúral štatistiky, čo si o ňom myslíte vy? 🙂

 

Herec Jacob v reálnom živote

Foto: Instagram/ jacobtremblay | Video: YouTube