Veľké trendy prichádzajú a odchádzajú. Zákonite prenechávajú miesto niečomu novému a neokukanému, čo vznikne, len aby to o pár mesiacov opäť prestalo ľudí baviť a našli si inú kratochvíľu. Inak to nie je ani s internetovou zábavou. Jednoznačne jej vládnu meme obrázky v najrôznejších možných podobách. Pamätáte si, ako to celé začalo?

“Zlatého bludišťáka” za súčasné najobľúbenejšie slovenské meme bezkonkurenčne získava Igor Matovič a jeho prerušenie tlačovej konferencie strany SMER. Než ale meme ako druh zábavy vôbec došlo do takéhoto štádia, prešlo si rôznymi fázami. S odstupom času sa nám možno zdá, že aj tá úplne prvá, v ktorej sme zrazu boli všetci internetovými umelcami, sa len zjavila a kamsi z ničoho nič zanikla, no pravda je, že sme v nej všetci žili – utvárali sme ju a ona zas v istom zmysle formovala nás. Takzvané meme face komixy boli čistou senzáciou!

“Umelecké” vyjadrenie každodennej reality

Nie vždy išlo o vtipy. Obrázky poskladané zo zaužívaných kreslených tvárí, kde každá vyjadrovala určitú emóciu, často skôr poukazovali na úplne bežné situácie zo života. Dokázali sme nimi “listovať” celé hodiny a vďaka nim sme tiež prichádzali na to, že veci, o ktorých sme si mysleli, že sa stávajú len nám, v skutočnosti nie sú až také vzácne. Nadávali sme v nich na učiteľov, školu či spolužiakov, riešili typické tínedžerské problémy s láskou, nesprávnou hudbou a rodičmi, ktorí nás nedokázali pochopiť. Zo zaprášených archívov z obdobia spred štyroch či piatich rokov sme pre vás vybrali niekoľko obrázkov, ktoré vám pripomenú staré “Derpove” časy. Na tomto sme sa kedysi smiali ako blázni!

Meme ráno večer noc

Meme dlhé vlasy

Meme tanec

Meme McDonalds

Meme kúpeľňa

Meme trieda

Meme matematika

Meme horí škola

Meme tímová práca

Meme zebra

Meme rap

Meme košík

Meme svetlo

Meme telefón

Meme Bieber

Meme práca

Foto: Facebook/najmeme.sk, rexiehandicat