Volebné nálady a preferencie Slovákov sa menia zo dňa na deň, navyše, vždy sú ovplyvňované emóciami a aktuálnym politickým dianím. Keď si uvedomíte, že hnutie OĽANO malo ešte vo februári 25%, zostatene prekvapení, ako veľmi dnes prepadli. 

Agentúra FOCUS vypracovala prieskum na vzorke 1005 respondentov v období od 12. do 19. januára a výsledky sú viac ako šokujúce. Ak by sa voľby konali v tomto období, s neporovnateľným náskokom by vyhrala mimoparlamentná strana HLAS-SD, ktorá si už ale niekoľko mesiacov štandardne drží prvú priečku. 

S niečo nad 13-stimi percentami by na druhom mieste skončila strana SaS a tesne na 10% hnutie OĽANO. Tesne nad hranicou zvoliteľnosti sa ocitol Boris Kollár a Sme rodina, Za ľudí zostali tesne nad štyroma percentami.

Otázne ale zostáva, s kým by sa Peter Pellegrini spojil a či by vôbec vládu zostavil. Už niekoľko mesiacov sa pošuškáva aj o spojenectve práve s druhou najsilnejšou stranou SaS, Richard Sulík to nikdy nevylúčil, ale ani nepotvrdil. Čo si o tom myslíte vy? Podarí sa ešte Igorovi Matovičovi zopakovať veľký úspech z minulého roka? 

Najnovší prieskum volebných preferencií podľa agentúry Focus

Foto/Zdroj: Facebook/ Na telo s Michalom Kovačičom, TV Markíza