V roku 2016 uviedla spoločnosť Netflix odvážny seriál zakladajúci sa na faktoch zo života kráľovnej Alžbety, najdlhšie vládnucej panovníčke na svete. Údajne aj samotná Alžbeta miluje seriál “The Crown” a nevedela sa dočkať ďalšej série.

Štvrté pokračovanie seriálu sa okrem politickej situácie v 80-tych rokoch zameria aj na princeznú Dianu a jej príchod do kráľovskej rodiny, ako aj neslávne manželstvo s princom Charlesom či toľko prepierané problémy s bulímiou.

Podľa dostupných štatistík Netflixu ide zatiaľ o najpopulárnejšiu sériu, už v prvej časti sa fanúšikovia zoznámia s neskoršou princeznou z Walesu, ktorá kráľovskej rodine priniesla toľko priaznivcov.

Seriál je známy aj tým, ako spoľahlivo vie obsadiť verné kópie členov britskej monarchie. S mladým Charlesom sa trafili do čierneho a Emma Corrin princeznej Diane akoby z oka vypadla.

Rovnako sa tvorcovia snažili verne napodobniť ikonické outfity a situácie, ktoré sa reálne stali. Všetky udalosti sú totiž starostlivo overované a zobrazené tak, ako sa o nich vie a ako hovoria historické fakty.

Vplyvom súčasnej koronavírusovej pandémie sa natáčanie piatej série muselo posúvať a jej premiéra je v pláne až v roku 2022. Každopádne, tú štvrtú si už teraz môžete pozrieť prostredníctvom streamovacej služby Netflix, dokonca s českým dabingom. Pre zachovanie lepšieho zážitku ale určite odporúčame originálne znenie 🙂

TRAILER

Najvernejšie podoby outfitov lady Diany seriál vs. realita

Foto: Instagram/ #thecrown, netflix, Tumblr/ compare Diana in The Crown, YouTube | Zdroj: netflix.com | Video: YouTube