Na začiatku pandémie bolo celebritným trendom ozývať sa z rôznych častí sveta a prihovárať sa fanúšikom na tému, čo pre nich znamená koronavírus. Speváčka Madonna sa vtedy vyzliekla, vliezla si do vane a vyhlásila, že COVID-19 je silný prostriedok zrovnoprávnenia ľudí, pretože je mu jedno, či sme bohatí, slávni, mladí či úspešní – aj tak mu môžeme podľahnúť. Brazílsky umelec však teraz ukázal druhú stránku tohto tvrdenia.

Korona si možno nevyberá, za to zdravotná starostlivosť nemusí byť pre každého rovnaká. Dvojnásobne to platí v chudobnejších krajinách sveta – najmä v niektorých častiach Ázie, Afriky a v Južnej Amerike, odkiaľ pochádza aj Ademar Vieira.

Mladý ilustrátor svojimi dielami často poukazuje na závažné problémy ako sociálna, politická, rasová a genderová nespravodlivosť. Najnovšie sa pritom zameral aj na rôzne stránky pandémie, pričom jedno dielko z tejto série rozprávajúce paralelný príbeh bohatej paničky a jej pomocníčky v domácnosti vám prinášame aj v článku. Umelec v ňom poukazuje najmä na to, že vírusu je jedno, kto sa rozhodol správať nezodpovedne – tak či tak na to obvykle doplatí niekto celkom iný.

Spravodlivé? Ani trochu, ale zato až nepríjemne aktuálne aj v našich končinách.

Komix: Pandémia

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: Boredpanda.com | Foto: Instagram/ademar_vieira