Krvavé Šenky – tak znie meno tej najstrašidelnejšej obce na Slovensku. Starosta sa v noci tejto časti oblúkom vyhýba a taxíky tu odmietajú zastaviť. Toto miesto je totiž priam opradené príbehmi, ako z hororu pričom tie najstaršie siahajú až do 19 storočia!

Krvavé Šenky získali svoje pomenovanie vďaka príbehu, ktorý sa mal odohrať ešte roku Pána 1848. Od tých čias sa so strašidelnými príbehmi a legendami v obci akoby roztrhlo vrece a tie najnovšie nie sú staré ani desať rokov. Dámy a páni, všetko vám to začalo nejako takto…

Krvavé Šenky
Krvavé Šenky

Krvavé šenky – legenda z roku 1848:

Istý meštiansky pán toho času prechádzal cez Hlohovec do Nitry, no v Hlovoci sa neplánovane zdržal. Keďže hradby Nitry sa na noc uzatvárali rozhodol sa aj so svojou družinou prenocovať niekde na polceste. Jedené člena z družiny – sluhu – vyslal naspäť do Hlohovca, pretože sa koňovi odtrhla podkova. Zbytok družiny, ktorý pokračoval v ceste náhle zastavil vysoký muž v klobúku, ktorý im ponúkol nocľah.

Pomocníkov uložil na slamu v stodole a pána pozval do svojho hostinca. Ponúkol mu večeru a nalial vína, no v tom pánovi jedna zo služobných pošepla, aby ho nepil – vraj je otrávené! Pán ju poslúchol, slušne sa ospravedlnil a pobral sa do izby na poschodí. Chcel si už ľahnúť do postele, keď tu zrazu si všimol, že plachta je celá od krvi. Dvere izby si preto zaprel stoličkou a uložil sa na spánok na zemi. Úderom polnoci sa so sekerami začali do izby dobýjať zbojníci. Vtedy však k hostincu dorazil sluha, ktorého vyslali do Hlohovca podkuť koňa a a spolu s ďalšími členmi družiny svojho pána zachránili a zbojníkov zajali.

Ráno pri prehliadke hostinca našli v pivnici vo vápne tri mŕtve dievčatá a hovorí sa, že zbojníci dodávali dievčatá pre čachtickú krvavú pani Alžbetu Bátoriovú…

Krvavé Šenky
Krvavé Šenky

Legenda, ktorú sme vám práve vyrozprávali je síce prvou, no zďaleka nie poslednou strašidelnou historkou, ktorá sa s týmto miestom spája. V skutočnosti by ich vydalo na celú knihu a sled tragických udalostí pretrváva až dodnes. Tá posledná sa odohrala len pred ôsmimi rokmi, keď osadou počas jednej noci prechádzal taxikár, ktorý v daždi zastavil osamelej žene v tmavom oblečení.

Legenda z roku 2010:

Taxikár prechádzal uprostred daždivej noci cez Krvavé Šenky a rozhodol sa zastaviť osamelej žene v tmavom oblečení. Žena si sadla na zadné sedadlo, no nepovedala ani slovo. Taxikár sa s ňou celú dobu usilovne snažil nadviazať rozhovor no žiadnej odpovede sa nedočkal. V spätnom zrkadle neustále jedným očkom kontroloval či je žena v poriadku, keď tu zrazu stuhol od hrôzy. Zadné sedadlo bolo z nenazdajky prázdne, no pás na sedadle bol ešte stále zapnutý. Keď zastavil pod sedadlom si všimol mokrú mláku krvi!

Záver:

Či už sú tieto historky skutočne pravdivé alebo nie, jedno je isté. Okrem týchto legiend sa totiž s Krvavými Šenkami spája ešte jedna zvláštnosť a síce, že telefóny signál tu jednoducho nefunguje. Pred aj za Šenkami však opäť naskočí a to v plnej sile…

Krvavé šenky – strašidelný dom:

Zdroj: interez.sk | Foto: youtube, wikimedia commons