22-ročná Slovenka Erika sa rozhodla pred všetkými prehovoriť a povedať, ako sa o nákaze dozvedela, ako k nej pristupovali a prečo ju vlastne nechceli vyšetriť. Pracuje v Rakúsku, a aj keď chodieva domov raz za dva či tri mesiace, to, čo sa jej stalo, naozaj nečakala! 

Z ničoho nič pociťovala slabosť, rapídne sa jej zvyšovala teplota a cítila aj prílišnú dýchavičnosť – symptómy, kvôli ktorým by každý z nás, najmä v týchto časoch, okamžite konktaktoval lekára.

Ten ju však podľa jej slov ani patrične nevyšetril. „V tom čase sa mi ozval aj kamarát, s ktorým som bola v kontakte na Slovensku. Mal rovnaké príznaky ako ja, no on už navštívil infekčné oddelenie. Mňa doktor v Rakúsku skontroloval a poslal ma domov s tým, že mám chrípku,“ približuje situáciu Erika.

Ďalší deň sa cítila ešte horšie. Z pohotovosti ju vyhodili a znova jej vraveli, že má len obyčajnú chrípku. „Všetci doktori vedeli pred vstupom do ambulancie, že som bola na Slovensku v kontakte s kamarátom, ktorý ma podobné ťažkosti ako ja a leží v nemocnici a čaká na výsledky, ale nikoho to nezaujímalo,“ hovorí nakazená pre cas.sk

Výsledok testu jej priateľa bol pozitívny a všetko bolo viacmenej jasné. Ihneď volali lekárovi, Erike vzali výtery z nosa a potvrdilo sa, čo očakávali. Aj ona bola pozitívna na koronavírus.

 „A tak sa pýtam, ako funguje rakúske zdravotníctvo, keď vás traja doktori pošlú domov s tým, že máte chrípku, na ďalší deň sú vaše výsledky pozitívne a od tej doby sa vám neozve žiaden doktor a neinformuje sa o vašom zdravotnom stave? Ak chcete, aby vás prišli skontrolovať, musíte vytočiť asi 10 telefónnych čísel, každý vás prepojí na niekoho iného, a keď sa konečne dovoláte na to správne číslo, tak sa vás doktor 3-krát opýta, či si vážne želáte, aby vás prišli skontrolovať,“ dodáva na záver.

Ešte stále si myslíte, že zdravotníctvo a prístup slovenských lekárov je až taký zlý a nezodpovedný?

Foto: Pixabay, Facebook | Zdroj: cas.sk