Rokovania o koaličnej kríze neutíchajú, skôr naopak. Po tlačovej konferencii premiéra Igora Matoviča, ktorý oznámil svoju demisiu za určitých splnených podmienok, sa to len vyhrocuje.

S premiérovým návrhom o odchode ľudí z jeho strany SaS minister hospodárstva Richard Sulík vyjadril nesúhlas aj na sociálnej sieti Facebook. „Strana Sloboda a Solidarita oceňuje krok Igora Matoviča odstúpiť z postu predsedu vlády, ktorý otvára priestor na ďalšie rokovania. Sme na to pripravení, avšak nebudeme súhlasiť s takými návrhmi, ktorých hlavným motívom je očividne jeho osobná pomsta,“ napísal Sulík na sociálnej sieti.

Zatiaľ čo ostatní členovia koaličných strán svoje názory a návrhy vyjadrujú na oficiálnych stretnutiach, poslanec OĽaNO Erik Ňarjaš svoj názor nevhodným slovníkom vyjadril v komentári pod Sulíkovým statusom. „Vaše slovo pán Sulík stojí za toaletný papier. Povalili ste vládu, teraz sa snažíte o druhú… Vy ste nespôsobilý byť v politike! Odstúpte a už nevymýšľajte bludy, ľudia potrebujú pomoc, nie tieto vaše večné zámienky o krízu!“ odkázal mu Ňarjaš.

Zdroj/Foto: Facebook/RichardSulik, erik.narjas