Ženské slzy sú nehynúcou témou, ktorá sa vždy preberá v mnohých kontextoch. Kým ženy si za nimi stoja a zvyknú tvrdiť, že plačú len vtedy, keď majú dôvod, muži ich neraz označujú za prostriedok manipulácie.

Či už je to tak alebo onak, sa zrejme líši od ženy k žene. Niektoré si však predsa len dokážu priznať, že sem-tam sa rozplačú aj kvôli úplnej hlúposti. Nedávno tak urobila aj Adela Vinczeová, ktorá zároveň pridala fotografiu, ako leží na gauči v slzách a s rozmazaným make-upom. Odfotil ju tak vlastný manžel!

„Môj muž ma zvykne fotiť, keď plačem. Nie keď sa to deje z hlbokého smútku, ale keď prepína môjmu egu, aby som mala spomienku na vlastnú nepríčetnosť. Je to veľmi ozdravné fotenie, lebo si s odstupom a smiechom uvedomujem absurdnosť svojho správania,“ priznala Adela a dodala, že na danom zábere nariekala preto, že jej nešiel golf. „Na moju obhajobu: Kto občas hráva, možno pochopí. Ale ruku na srdce – koľkokrát plačeme nie zo srdca, ale z ega?“

Moderátorka dodala, že ženy svoje slzy často obhajujú práve vrodenou citlivosťou, ale muži nikdy nebudú citlivo reagovať na náš plač, ak vychádza z ega, zo sebaľútosti alebo ak ho v hádke používame ako manipulačnú zbraň. Adela však dodala, že jej muž vždy vie, prečo roní slzy a ak má na to skutočný dôvod, správa sa k nej inak: „Keď prežívam skutočný smútok alebo dojatie hoc aj z reklamy s jahniatkom, dočkám sa objatia bez dokumentačného fotenia.“

Nuž, aj vedieť plakať v správnu chvíľu (čím nemyslíme vypočítavo) je súčasťou umenia byť ženou. Druhá strana mince je, že muži sú často vychovávaní k presvedčeniu, že slzy sú niečo zlé, a tak ich neznesú u žien, no dvojnásobne nie u seba. Niekedy nás naše zásady – či už vedomé alebo podvedomé – stoja nesmierne veľa síl, ktoré by sme mohli využiť aj omnoho lepšie.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: Instagram/trochu_inak_s_adelou | Foto: Instagram/trochu_inak_s_adelou, viktorvincze