Igor Matovič si za rok svojho premiérovania poštval proti sebe nielen koaličných lídrov a prezidentku, ale aj väčšinu Slovákov, ktorí kritikou na jeho adresu ani zďaleka nešetria. Nenávisť zo strany občanov rastie čím ďalej tým viac, preto bolo nutné siahnuť po ochranke, nie len pre premiéra, ale aj pre jeho manželku a ich dve maloleté dcéry.

Výhražne listy sú v rodine Matovičovcov na pravidelnom poriadku, preto bolo potrebné konať! Prv si na ochranku a policajtov musela zvykať premiérova manželka Pavlína, teraz už podľa informácií plus7dni.sk, aj ich dcéry.

Aj keď Ministerstvo vnútra, ktoré má ochranu našich najvyšších na starosti, sa k situácii nechce vyjadrovať. „Úrad pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií pravidelne vyhodnocuje bezpečnostnú situáciu v súvislosti s osobami, ktorým ochranu poskytuje. Následne rozhoduje o forme a prostriedkoch ochrany,“ uviedol napokon pre plus7dni.sk.

„Z taktických dôvodov a z dôvodov utajenia jednotlivých podmienok poskytovania ochrany úradom aj činností s ňou spojených nie je možné dôvody a spôsob výkonu ochrany konkretizovať.“ dodalo na záver ministerstvo.

Zdroj: plus7dni.sk | Foto: Instagram/igor_matovic_olano