Owen Thomas

Beckwith-Wiedemannov syndróm (BWS) je genetická porucha pre ktorú je charakteristický nadmerný rast orgánov. Tento syndróm je veľmi vzácny, trpí ním približne len jedno z 15-tisíc detí!

Theresa Thomas z Pensylvánie je matka Owena Thomasa, ktorý je, žiaľbohu, jedným z týchto detí. V jeho prípade, postihnutý orgán je jeho jazyk, ktorý mal pri narodení niekoľkokrát väčší ako priemerný novorodenec.

Po tom čo mu doktori diagnostikovali BWS, maličký Owen musel podstúpiť operáciu ktorá mu jazyk skrátila. To však nebolo koncom problémov ktoré ho sledujú, nakoľko jazyk mu neustále rastie a to viedlo k zlému vývoji čeľuste a zubov.

Owen musí doteraz podstupovať pravidelné kontroly, nakoľko mu hrozí rakovina jazyka. V noci mu tiež hrozí dusenie, preto jeho rodičia využívajú monitorovacie zariadenia, ktoré dávajú pozor na jeho dych a tep.

Tieto nepríjemnosti však Owenovi nezabránili vyrásť do krásy a byť veselým dieťaťom! Theresa Thomas dokumentuje jeho rast na svojich sociálnych sieťach a podporuje iných rodičov ktorý čelia rovnakým problémom so svojimi deťmi. Dúfajme teda že sa Owen zdravo vyrastie!

Takto vyzerá trojročný Owen dnes! 🙂

Zdroj: instagram.com