NASA zverejnila fotografie záhadného ľadovca, ktorý odborníkov šokoval svojou geomertrickou presnosťou. Zvláštny, prírodný úkaz sa objavil na východnom pobreží antarktického polostrova v blízkosti ľadovej police Larsen C!

 

Fotografie sú výsledkom špeciálnej misie Operation Icebridge, ktorá si kladie za úlohu preskúmať najchladnejšie miesta našej planéty. Výsledky misie sú však podľa odborníkov doslova alarmujúce. Na fotografií môžete vidieť približne kilometer dlhý ľadovec, ktorý sa uvoľnil z ľadovej časti police Larsen C. Jeho geometrická presnosť je síce fascinujúca, no podľa odborníkov je to jasný dôkaz príšernej klimatickej situácie.

Zábery z tejto výskumnej misie sú ďalším dôkazom toho, že sa mení celá oblasť Grónskeho ľadového listu, ako aj Antarktického polostrova! Dáta z oboch kontinentov opisujúce stav ľadovcov vykazujú kritické hodnoty – uviedla pre thesun.co.uk na margo celej situácie členka výskumného tímu Kelly Bruntová.

Geometricky presný ľadovec

V súčastnosti prebieha za pomoci špeciálnej leteckej techniky datovanie údajov z ľadovcov aj nad územím Južného pólu a predbežné sú údajne katastrofálne.

Záhadný ľadovec:

Zdroj: NASA/NASA_ICE, thesun.co.uk | Foto: NASA/NASA_ICE, youtube