Koronakríza zasiahla nielen obyčajných ľudí, ale taktiež umelcov, športovcov a všetkých z oblasti kultúry či zábavy. Svoje o tom vie aj známa slovenská herečka, tá nedávno zverejnila fotografiu s modrinami, má ale silné posolstvo. 

Evu Mores môžu diváci poznať najmä z markizáckych Rodinných prípadov, ale predovšetkým z divadelných dosiek. Herečka pred pár dňami zverejnila na Instagramu fotku s rukami posiatymi modrinami.

,,Aj takto vyzerá práca herca, že sa nadránom, po celej noci natáčania, vráti domov doudieraný, premočený, prechladnutý, alebo ani nie domov, ale na hotel. Nevadí nám to, lebo sme na to zvyknutí, nie sme z cukru, a hlavne máme našu prácu radi. A áno, aj toto je jej súčasťou a je to v pohode, veď naozaj sú aj ťažšie profesie. A hoci mne nevadí bývať dva a pol mesiaca po hoteloch kade tade, lebo na kočovný život som zvyknutá a vyhovuje mi, viem si predstaviť, že keby som mala rodinu a deti, tak ako väčšina mojich kolegov, trochu náročné by to pre mňa bolo. A potom niekto príde a povie ,,Nech si tí umelci len pekne pričuchnú k naozajstnej robote,” píše.

,,Buďte si istý, že nikto z nás nemá problém s čapovaním piva či blokovaním za pokladňou, ale s tým, že dehonestujete prácu, ktorú ste nikdy nevyskúšali a netušíte, čo obnáša, s tým trochu problém máme. Pretože napríklad ja by som si nedovolila vyjadrovať sa s dešpektom o žiadnej robote. Po prvé preto, že na to nemám právo, pokiaľ som si tú profesiu nevyskúšala, a po druhé preto, že dehonestovať kohokoľvek prácu, je pod moju úroveň,” vyjadrila sa.

,,V dôsledku druhej vlny korony sa mi všetky septembrové predstavenia zrušili, čiže výplata, na ktorú čakám pol roka, čo som kvôli korone bez obvyklého príjmu, mi nepríde. Takže áno – hneď ako dorobím toto, pôjdem na chvíľu za bar. Celkom sa na to teším, pretože som to už robila, a teda môžem objektívne zhodnotiť, že to pre mňa po takmer troch mesiacoch tejto roboty, ktorú teraz robím, bude oddych. Predpokladám, že ten váš oddych zvyknete tráviť bez hudby, kníh a filmov, keď už sú tí umelci takí zbytoční,” odkázala všetkým pochybovačom a hejterom.

Foto/Zdroj: Instagram/ eva.mores