Dovolenková oblasť v slnečnom Grécku, konkrétne ostrov Eubója v posledných dňoch zažíva hotové peklo. Rozsiahle požiare zachvátili krajinu a silný vietor tomu žiaľ prihoršil. Na miesto odišli pomáhať nebezpečný oheň aj naši slovenskí hasiči s výbornou technikou.

Obrovské hasičské vozidlá s kapacitou vyše 20 ton vody slúžia na hasenie lesných požiarov oveľa efektívnejšie ako dostupná grécka technika. Slovenskí hasiči sa stali hrdinami gréckych médií, dokonca ich s nadšením zaregistrovali i  v americkej televízii CNN.

„Nastavili príklady hodné nasledovania a všetkých prekvapili svojou profesionalitou, organizáciou a vedomosťami,“ informovali reportéri, ktorí sa so slovenskými hasičmi stretli aj priamo na ostrove Eubója pri hasení„Prišli a všetko uhasili!“ uviedli miestni. V reportáži zverejnenej v gréckej televízii Mega boli slovenskí hasiči opísaný ako záchrancovia Grécka.

„Osem dní plameňov ničiacich tieto mladé lesy po sebe nezanechalo nič, len čierne konáre a spopolnenú pôdu. Dvadsaťdva krajín poslalo hasičov a vybavenie na pomoc Grécku. Na Eubóji, fronte tejto rastúcej katastrofy, sme našli slovenských hasičov stojacich bok po boku s ich gréckymi náprotivkami, zatiaľ čo helikoptéry a lietadlá bzučali nad ich hlavami a zhadzovali vodu na tlejúcu zem,“ opísali v CNN.

Zdroj: refresher.sk | Foto: Facebook/RomanMikulec13