Mimoparlamentná strana Hlas-SD pred pár dňami spustila iniciatívu o vyhlásenie referenda za predčasné voľby. Erik Tomáš však včera na sociálnych sieťach uviedol, že referendum čistí stôl a ukazuje sa, kto chce a kto nechce zmenu vlády!

Erik Tomáš vo svojom príspevku napísal: „Keďže nemá ísť len o individuálnu akciu strany HLAS – SD, korektne sme oslovili oficiálnym listom parlamentné i niektoré relevantnejšie mimoparlamentné strany, ako aj nepolitické organizácie.“ 

Spoluprácu však strany odmietli, čo bývalý „Smerák“ okomentoval takto: „Svoju pravú tvár najprv odhalili niektoré mimoparlamentné strany. Tie síce tiež dlhodobo kritizujú Matovičovu vládu, keď však prišlo na lámanie chleba, predviedli neskutočné pokrytectvo.“ Namiesto aktívneho zapojenia sa údajne len vyhovárali prečo referendum nepodporovať.

Kritiku posunul aj strane Smer-SD, ktorá sa k referendu hlásila, ale teraz údajne špekuluje a hrá detinské hry. Priamy a otvorený proces celej veci len prospeje a nie je čas na „intímne stretnutia“.

Erik Tomáš

Zdroj/Foto: Facebook/ Erik Tomáš