Pápež František sa počas svojho pobytu na Slovensku rozhodol navštíviť aj „najznámejšie“ sídlisko v košickom regióne a to Luník IX, ktoré posledné týždne prechádzalo radikálnymi premenami. Pozrite, ako to tam vyzerá teraz!

Necelé tri mesiace trvalo mestu Košice zrekonštruovanie a prípravu na vzácnu návštevu Svätého Otca. Návšteva z Vatikánu stála mesto Košice neuveriteľných 830-tisíc eur. Ako uviedol primátor, za tieto peniaze sa zrekonštruovali viaceré úseky cesty v lokalitách, v ktorých sa bude pohybovať pápež. Celkové náklady na návštevu pápeža z mestského rozpočtu predstavujú zhruba milión eur.

Najväčšie výdavky smerovali sídlisku Luník IX, kde sa okrem zrekonštruovanej cesty obnovili aj chodníky a zastávku MHD. Pozitívny dojem pri vstupe do sídliska má navodiť aj revitalizácia okolia. K zveľaďovaniu sídliska prispeli podľa primátora aj domáci Rómovia. Vyzdvihol, že Luník IX už dávno nie je tým zanedbaným sídliskom, ako to bolo kedysi. „Teším sa, že sme všetci, vrátane pána starostu, urobili maximum pre to, aby sídlisko vyzeralo lepšie. Budem rád, ak vďaka Svätému Otcovi budeme môcť celému Slovensku sprostredkovať, že Luník IX spred 20 rokov sa nedá porovnať s tým, ako pekne to tam vyzerá teraz,“uviedol primátor mesta Košice Polaček.

Pozrite sa na zábery sídliska Luník IX PRED a PO zrekonštruovaní >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk Foto: IG/zuzanacaputova