Predtuchy odborníkov sa pomaly napĺňajú. Od návštevy pápeža Františka už ubehol týždeň a počty infikovaných stúpa. Nakazený je aj prešovský arcibiskup Ján Babjak.

Pápež František nás uctil svojou návštevou od nedele 12. septembra do stredy 15. septembra, kedy sa stretol s viacerými skupinami – židovskou a rómskou komunitou, s mladými, štátnikmi, odslúžil aj omšu v Šaštíne na sviatok Sedembolestnej panny Márie, na ktorej sa zúčastnilo vyše 50-tisíc ľudí.

Odborníci už pred touto udalosťou zdvíhali varovný prst a upozorňovali, že po návšteve Svätého otca počty pozitívne testovaných ľudí a hospitalizácii porastie. Delta variant koronavírusu sa šíri neuveriteľnou rýchlosťou a takéto podujatia mu len pomáhajú.

Nemýlili sa! Nemocnice už hlásia čoraz viac pacientov s ťažkým COVIDom, laboratória denne odhalia stovky nakazených. Covid neobišiel ani predstaviteľov cirkvi. Od návštevy pápeža sa nakazil aj prvý predstaviteľ cirkvi a to prešovský arcibiskup Ján Babjak, ktorý sa mal údajne nakaziť od biskupa z Grécka, s ktorým bol na stretnutí s pápežom v Budapešti a v utorok 14. septembra v Prešove.

„Prešovský grécko-katolícky arcibiskup Ján Babjak postúpil v sobotu RT-PCR test na prítomnosť ochorenia COVID-19 a jeho výsledok bol pozitívny. Arcibiskup sa ihneď utiahol do domácej karantény, je očkovaný a má len mierne príznaky,“ informoval hovorca prešovského arcibiskupstva Michal Pavlišinovič.

Zdroj: topky.sk Foto: IG/papez_frantisek_cz