Konšpiračné teórie sprevádzajú v ostatných rokoch prakticky všetky oblasti života. Rozhodne nemožno všetky odsudzovať či vysmievať sa im, veď neraz sa už ukázalo, že konšpiračná teória včerajšku sa stala pravdou zajtrajšku. Čo však vakcína proti COVID-19, ktorá sa v týchto dňoch rieši viac než čokoľvek iné?

NÁZOR | Na jednej strane stoja ľudia, ktorí vidia vo vakcinácii cestu k opätovnej slobode a ukončeniu týchto šialených nariadení, opatrení a zákazov. Na druhej strane sú odporcovia, podľa ktorých celý COVID-19 je riadeným projektom a veľkým divadlom, ktoré majú na svedomí mocní vládcovia nášho sveta, o ktorých sa príliš nehovorí. Ľudia, ktorí majú podľa niektorých teórií ovplyvňovať dianie na našej planéte, a to vo všetkých smeroch. Tí, ktorí ovládajú banky, médiá, veľké korporácie i popredných politikov. Keď sa nad tým zamyslíme bez predsudkov, nemusí to byť nezmysel.

Čo však vakcinácia?

Najsilnejším argumentom, ktorí vládne napríklad aj Slovensku či Česku, je ten, že ľudia sa nedajú zaočkovať, pretože na vytvorenie vakcíny bolo pramálo času. Odrazu sú všetci odborníkmi na slovo vzatými, ktorí presne vedia, ako dlho sa má vyvíjať atď. Ľudia sa boja vedľajších účinkov neoverenej vakcíny a ani to, že si ju mnohí poprední politici či verejní činitelia dali aj naživo vpichnúť, sa nestretlo s dôverou. Masa ľudí v tom vidí propagandu, keďže panuje názor, že tie striekačky boli falošné, poprípade namiesto vakcíny v nich bola čistá voda, vitamín C alebo nejaká celkom neškodná tekutá látka.

Konšpirátori, a už aj milióny ľudí, sú presvedčení, že vakcína nielen, že nepomôže, ale má mať na ľudstvo veľký vplyv. Hovorí sa o tom, že sú v nej látky, ktoré znížia plodnosť, poprípade budú vyvolávať nežiadúce účinky, ktorých dôsledkom bude nevyhnutnosť nechať si vpichnúť ďalšie dávky alebo užívanie ďalších liekov.

Všetko to má viesť k údajnej snahe svetových elít znížiť počet ľudí na zemi. Alebo dokonca, látka má postupne pozmeňovať našu DNA a z nás všetkých sa majú stať nejakí poddaní. Teoreticky to môže byť pravda, hoci už to je zrejme trošku prehnané.

Čo ale takmer nikomu ani len nenapadlo?

Pozrime sa na náš životný štýl, na našich známych, na ľudí, ktorých míňame každý deň. Veľké percento z nich (z nás všetkých) pravidelne konzumuje nezdravé jedlá a pije presladené či umelé nápoje, požíva alkohol aj vo veľkých množstvách, fajčí desiatky cigariet denne, užíva omamné a psychotropné látky. Do toho vdychujeme nečistoty z ovzdušia, plodiny sú vystavované umelým postrekom.

Takže, ak by nás teda chceli tí „mocní tohto sveta“ ovládnuť, vyhubiť, spôsobiť nám neplodnosť alebo nám prepisovať našu DNA, prečo by sa snažili tak komplikovane a násilne do nás tieto látky dostávať formou vakcinácie proti COVID-19?

Nemohli by to zabezpečiť tým, že by rovnaké látky začali pridávať vďaka svojim „dlhým prstom“ a dostať ich do nás inou formou? Čo ak by ich pridávali do piva, do ovzdušia, do vody, do vakcíny proti tetanu, kamkoľvek? Takže, ak sa budete biť do pŕs za akýkoľvek svoj názor, skúste sa zamyslieť aj nad ďalšími alternatívami.

Foto: Pixabay, Twitter