17. november je do dejín Slovenska, no aj Česka, zapísaný výrazným písmom. V roku 1989 po obrovských protestoch definitívne padla vláda KSČ a priestor aj v našich končinách dostala demokracia. O tom, kto za tým stál, či to bolo správne, komu to vyhovovalo a ďalšie otázky sú na dlhé debaty. No tentokrát využili 17. november ľudia na veľký protivládny protest, resp. na niekoľko mítingov, z ktorých sa ten najväčší pochopiteľne konal v Bratislave. Matovič si z toho robil srandu. Pomohol by avšak pád vlády (podľa opozičného poslanca áno), demisia či odvolanie premiéra, poprípade nové voľby?

NÁZOR | Súčasná situácia na Slovensku vôbec nie je dobrá, pričom v žalúdkoch ľudí leží koronavírus. Ak však otvoríme oči a poriadne sa pozrieme po Európe či po celom svete, je evidentné, že rovnaký problém riešia ľudia kdekoľvek. Nevymyslel si to pán premiér Matovič. Najrôznejšie opatrenia prijímajú aj v Rakúsku, Nemecku, Česku, vo Veľkej Británii, v Španielsku, kdekoľvek. Niektorí si myslia, aspoň podľa ich príspevkov na Facebooku, že keby nebol pri moci Matovič alebo súčasná vláda, korona by zo Slovenska vymizla.

To je trošku naivné, nemyslíte?

Každá minca má ale dve strany. Súčasná vláda nastúpila do funkcie v čase, ktorý by jej nikto nezávidel. Namiesto toho, aby sa mohla zaoberať desiatkami problémov, ktoré sa nás týkajú, chcene či nechcene musí neustále riešiť dookola to isté.

Postavili by ste sa teraz do čela vlády? Ktokoľvek z vás? Vzali na seba zodpovednosť za ľudí? Bolo by to veľmi náročné. Avšak problém nie je v tom, že vláda a krízový štáb vytvárajú opatrenia a nariadenia. Kvôli tomu by ich nechceli ľudia odvolať.

Problémom je totižto rýdzi amaterizmus, ktorý vyžaruje z kompetentných. Na vlády Mečiara, Dzurindu a Fica sa nadávalo. Nadávalo by sa i na Sulíka, Kotlebu, Hlinu, Harabina a ďalších. No Igor Matovič mal v týchto ťažkých časoch zároveň veľkú šancu ukázať, že môže byť pozitívnou zmenou pre Slovensko, byť niekým, kto môže byť ďalších kľudne desať rokov premiérom.

No nezvláda to. A nielen on, ale i všetci okolo neho. Ľudia sa absolútne nevyznajú, ba priam sú stratení v tých protichodných výrokoch a nariadeniach. Forma, akou sú prezentované narýchlo vymyslené nejasné opatrenia, je smiešna. Takto rozhodne nevyzerá boj s “pandémiou”. Zosmiešňovanie všetkých, ktorí s ním nesúhlasia, nemá čo vo vysokých politických kruhoch robiť.

Rozpor s hlavným koaličným partnerom Richardom Sulíkom, znevažovanie a označovanie nálepkou “dezinformátor” opozičných poslancov, popredných lekárov, odborníkov z najrôznejších odvetví, to skutočne nie je akceptovateľné.

Ak mnohí hovoria či píšu, že sa pán premiér snaží stať diktátorom, ktorému zachutila obrovská moc, asi nie sú ďaleko od pravdy. (Ne)povinné testovanie bolo azda najviditeľnejším amaterizmom, ktoré sme mali možnosť vidieť. A ešte uvidíme!

Pofidérne antigénové testy, ktoré sú určené pre celkom iné účely, delegovanie organizácie testovania na mestské samosprávy, ktoré s tým ani nesúhlasili, uplácanie lekárov, ktorí napokon sľúbené peniaze možno ani neuvidia, nejasnosti okolo trnavskej firmy zabezpečujúcej ich a následné hranie sa na zdravých a nezdravých, šikana ľudí bez modrého papierika, dôchodcov na poštách či u lekárov a vyhrážky na každom kroku.

Toto mala byť tá vláda “zmeny”? No možno sa tu pomenilo všeličo, ale či k lepšiemu? Pomohli by avšak nové voľby alebo odchod premiéra? Áno, avšak len v prípade, že by sa ten nový poučil z Igora a jeho chýb. A že ich za tých pár mesiacov bolo dosť.

> ALTERNATÍVY, AKO BY MOHLI PREBIEHAŤ VOĽBY DO NR SR <

Pre viac info nás sledujte na FACEBOOKU >>>TU<<<

Foto: Twitter