Mamička Fainy Sukenik dôveruje vakcinácii detí, a tak dala zaočkovať všetkých svojich štyroch potomkov. Aj napriek tomu jej najmladšia, len osemmesačná dcérka dostala osýpky, na očkovanie bola totiž ešte príliš malá. Bábätko nakazilo iné staršie dieťa, ktoré rodičia evidentne zavakcinovať nedali a žena preto zverejnila fotografiu dcéry na internete, pre výstrahu!

 

Bábätko sa podľa odborníkov vie nakaziť vírusom osýpok aj dve hodiny potom, čo v miestnosti bolo nainfikované dieťa. To bol aj prípad dcérky ženy menom Fainy. Jej rodina žije v Izraeli, kde sa táto choroba, rovnako ako na Slovensku, rozširuje a je strašiakom pre všetkých nezaočkovaných.

Fainina dcérka bola zdravým bábätkom.

“Som taká naštvaná a frustrovaná. Na Facebooku som napísala odporcom očkovania, že zraňujú naše deti,” zúri mamička, ktorej dieťa dostalo osýpky práve kvôli nezodpovednosti iných rodičov. Pre bábätká a starších ľudí sa totiž táto nepríjemná diagnóza môže skončiť až fatálne.

“Neboli to škvrny len na jednej časti tela. Boli všade. V ústach, medzi prstami. Som skúsená mama a nikdy som nevidela niečo také. Bola som naozaj vystrašená,” povedala štvornásobná matka na margo jedných z najhorších chvíľ v jej živote a pridala odstrašujúcu fotku.

Osemmesačné bábätko s osýpkami

Zdroj: cnn.com | Foto: reprofoto cnn.com, depositphotos