Igorovi Matovičovi sa jeho sociálne impérium pomaly, ale iste rúca. Najnovšie rozčúlil Slovákov tvrdením, že vzťahy medzi nimi a Rómami musí urovnať. Je zvláštne, že v minulosti ich označoval za príživníkov. 

Premiér to deklaroval pri príležitosti rómskeho holokaustu, kde sa so zástupcami slovenských Rómov stretol v Banskej Bystrici, v katedrále sv. Martina aj na bratislavskom hrade.

“Spoločnými silami zaorú brázdu, ktorá sa medzi Slovákmi a Rómami za tie storočia vytvorila,” sľubuje premiér. Okrem toho zdôrazňuje, že každé dieťa by malo mať vzdelanie a jeho rodičia prácu.

V jednom článku v období pred voľbami ale hovorí o tom, že štát sa o Rómov stará ako v bavlnke a nahlas premýšľal aj nad tým, čo by sa stalo, ak by im zobral tak nepopulárne sociálne dávky.

„Nestalo by sa nič iné, len by nás viac okrádali, lúpili a vraždili,” napísal. Mnohí ho teraz kritizujú za dvojtvárnosť a falošnosť. Na jednej strane obhajuje a podporuje Petra Polláka, na druhej o Rómoch neváha hovoriť ako o cigánoch z osád.

“Dnes som strávil deň so slovenskými Rómami … o 12h v Banskej Bystrici, o 16h v katedrále sv. Martina v Bratislave a od 18h na Bratislavskom hrade … pozval som ich – ľudí, s ktorými na Slovensku žijeme už 800 rokov – ku spoločnej ceste do budúcnosti … tak, aby každé dieťa dostalo od malička vzdelanie a rodičia prácu … tak, aby už nikto nemohol na nikoho ukazovať prstom, že sa len vezie a druhí ťahajú káru. Prišla kopa super ľudí a verím, že to spoločne dokážeme,” píše vo včerajšom statuse na Facebooku.

Tak ako pán premiér, ako to teda je?

 

Foto/Zdroj: Facebook/ Igor Matovič