Sociálna sieť Facebook sa stala neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Každý deň sme zvedaví na novinky zo sveta či správy od priateľov. Čoraz viac začíname byť dôverčiví a sme presvedčení, že naše súkromie je v bezpečí!

Rozhodne to tak nie je a preto sme sa rozhodli vysvetliť vám, ktoré veci by ste na svojom účte mali radšej vymazať.

Telefónne číslo

Vaše číslo sa môže veľmi jednoducho dostať do databázy pre rôzne firmy ponúkajúce tovary od výmyslu svetu. Ak chcete mať pokoj od ľudí, ktorí vám hodinu hovoria naučený text o najlepšom tovare, radšej sa tomu vyhnite.

Zregulovanie vašich “facebookových priateľov“

Výskum na Oxforde potvrdil nečakané výsledky. Jeden z účtov mal 3 375 priateľov, no iba 4,1 % z nich boli považovaní za spoľahlivých. Ostatní sa nachádzali v emocionálnej kríze.

BBC Brit friends facebook facebook friends GIF

Fotky vášho dieťaťa a miesto, kde navštevuje školu

Toto je extrémne dôležitý bod. Netušíte aké osoby “lustrujú“ sociálne siete a čo majú za lubom. Zverejnením fotografií ich ešte prilákate a doslova im dáte návod ako uniesť vaše dieťa.

Informácie o vašej dovolenke

Pochváliť sa fotkami počas vašej dovolenky je už samozrejmosťou. No zároveň dávate signál dlhoprstým, že sa nebudete zdržiavať doma a teda existuje veľké riziko, že po návrate zažijete šok z možného vlámania.

 smile beach drink vacation relaxing GIF

Údaje o kreditnej karte

Aj facebook sa živí reklamou, pričom je možné prostredníctvom sociálnej siete nakupovať. V prípade ak sa od vás žiadajú informácie o kreditnej karte, objednávku radšej zrušte a pokúste sa nájsť originálnu stránku e-shopu.

Fotky leteniek, lístkov či tiketov

Na týchto predmetoch sa nachádza čiarový kód, ktorý si môže hocikto “požičať“. Jednoducho si vytlačí lístok s vaším čiarovým kódom a použije ho skôr ako vy. V tomto prípade máte smolu.

 lottery GIF

Zdroj/Foto: facebook, youtube