V tomto známom meste sa podarilo odhaliť naozaj nechutný obchod so zvieratami. Turisti sem jazdia len preto, aby si to užili so psami či inými nevinnými zvieratami!

V hlavnom meste Srbska Belehrada sa prevalil obrovský škandál. Do mesta totiž jazdia zájazdy turistov, ktorí majú pekne nechutný cieľ. Od miestnych farmárov si za cca 70 až 150 eur doslova prenajímajú psy, kozy, ovce, mačky, kravy, ktoré následne zneužívajú na svoje primitívne úchylné potreby. Ak si priplatia ďalších 50, môžu si celé zverstvo natáčať aj na mobil. Do Srbska pritom cestujú za takouto “zábavou” plné autobusy predovšetkým z Nemecka, Holandska, Švédska a Veľkej Británie. Farmári, ktorí sa na odpornom obchode podieľajú, pritom ale nevidia na svojom konaní nič zlé.

Proti takémuto zneužívaniu zvierat sa postavila skupina ľudí s názvom Leviathan, ktorej šéfuje Pavle Bihal. Za cieľ si stanovili podobné “farmy” úplne zrušiť a zakázať a zároveň sa starajú o zúbožené zvieratá, ktoré sa k nim dostanú. Aktuálne riešia prípad, kedy sa takéto zverstvo odohrávalo priamo na byte: “Máme informácie o klube, ktorý sa nachádza v byte. V súčasnosti čakáme na potvrdenie lokality, aby sme to mohli nahlásiť polícii,” vysvetľuje Bihal. Zrušenie takéto obchodu bude zrejme trvať ešte nejakú dobu, no skupine drží palce množstvo obyvateľov, ktorí sú radi, že sa koná.

 

Zdroj/Foto: mirror.co.uk, youtube, facebook