Včerajší deň si naši slovenskí hokejisti, ako aj všetci fanúšikovia, zapamätajú možno do konca života. V zápase proti favoritom na víťazstvo, Rusom, ich zdolali ako páni s konečným skóre 3:1. 

Bolo to milé prekvapenie pre každého, naposledy sa nám podarilo vyhrať s týmto súperom pred 17 rokmi. Pocity šťastia a nefalšovanej radosti mladí hokejisti neskrývali, najmä nie pri príchode do šatne. Víťazov natočili kamery Medzinárodnej hokejovej federácie a zverejnili ho na oficiálnom instagramovom profile IIHF. Všetci hvízdali, kričali a niektorí aj s vulgarizmami. Konkrétne 25-ročný útočník Róbert Lantoši, ktorý na celú halu zakričal: „Whouuu, čo si k****?!“

„Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) medzičasom video zo sociálnej siete vymazala. Dôvodom môžu byť práve použité vulgarizmy, avšak, svoje rozhodnutie nijako nekomentovala. Ďalšou možnosťou je, že video vymazal samotný Instagram na základe nahlásení od komunity. Zábery však zostali zachované na Instagrame Refresheru,“ uviedol Refresher pri videu.

Zdroj: IIHF, IG/Refresher, hokejportalofficial