Svetom sociálnych médií dnes otriasli podozrenia z podvodu, ktorého sa mala dopustiť česká influencerka Nela Slováková. Všetko spustili jedny nohavice. Malo totiž ísť o výrobok firmy Slovákovej, avšak vytvorený z originálnej látky jednej z najluxusnejších módnych značiek sveta Louis Vuitton. Je všeobecne známe, že podobné praktiky sú obvykle nielen neštandardné, keďže značky si svoje látky chránia, no navyše trestné.

Slováková, ktorá sprvoti len mazala komentáre hovoriace o klamstvách a zavádzaní, sa napokon rozhodla k celej veci vyjadriť prostredníctvom štvorminútového videa, ktoré nájdete v plnom znení pod článkom.

Podnikavá Češka ale vopred upozornila, že ju „pochopia len tí, ktorí aspoň raz navštívili podobné obchody, tí, ktorí sa venujú látkam, šijú alebo robia fashion; rozhodne to nepochopia tí, ktorí do podobného obchodu nikdy ani nevstúpili – áno, teraz je to arogancia!. Ostatným influencerka odkázala, že si na nich pripije šampanským.

„Nebudem obhajovať a nebudem vysvetľovať vec, ktorú som zdieľala včera, pretože to, čo som k nej napísala, je pravda. Látka je originálna. Rozhodne som ju nekúpila nikde v Louis Vuitton, ako opäť už niekto začína prevracať a vyvracať a dementovať nejaké moje vety a nejaké vysvetlenia. Takže nie,“ začala Slováková.

Kde presne ale látku kúpila, už influencerka neuviedla. Povedala len, že vykonáva svoju prácu dobre a za tým si stojí. „Moja chyba bola, že som (nohavice) ponúkla v troch či piatich kusoch verejne na Instagrame,“ priznala. „Ale ak si niekto naozaj myslí, že som to kúpila niekde na AliExpresse, kde nakupujete vy a myslíte si, že tam nakupujem aj ja, tak ste na veľkom omyle. A vysvetlenie je v ďalších story. Nie odo mňa, pretože odo mňa sa vysvetlenia už nedočkáte!“

Následne Slováková zdieľala jediný screenshot krátkej komunikácie cez Instagram, ktorú nájdete v priložených obrázkoch. Nikde však nie je však vysvetlené, s kým tento rozhovor viedla.

Vyjadrenie zástupcov značky Louis Vuitton

K celej veci sa už vyjadrili aj zástupcovia značky Louis Vuitton, ktorých kontaktoval jeden z odporcov Slovákovej konania. V preklade sa v ňom píše nasledovné:

„Spoločnosť Louis Vuitton neposkytuje zľavy a nie je pridružená k žiadnej aukčnej webovej stránke, online distribútorom, outletom či veľkoobchodom. Ba čo viac, originálne produkty Louis Vuitton je možné zakúpiť iba v predajniach Louis Vuitton, ako aj cez oficiálne webstránky louisvuitton.com a 24sevres.com, prípadne prostredníctvom telefonátu na náš oficiálny klientský servis. 

Nakupovanie v rámci našej exkluzívnej distribútorskej siete je jediný spôsob, ako sa uistiť, že kupujete autentické produkty Louis Vuitton. Preto sa nemôžeme vyjadrovať ani zaručovať za produkty zakúpené kdekoľvek inde.“ 

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj/Foto: Instagram/nelaslovakova, vipbulvar