Nemeckí hokejisti už odohrali dva zápasy v A-skupine. Nad Britmi vyhrali 3:1 a ani Dánov nešetrili, vyhrali nad nimi o jeden gól s konečným výsledkom 2:1. Ako dopadne zápas proti Slovákom? Uvidíme už zajtra! 🙂

 

Nemecký tréner Toni Söderholm prezradil, že zápas s Britmi si predstavoval inak. Jeho tímu chýbala priebojnosť v útoku, avšak proti Dánom videl zlepšenie vo viacerých aspektoch. Verí, že aj proti Francúzom a Slovákom budú naďalej ukazovať skvelé výkony.

Fínsky tréner taktiež poskytol Nemcom zopár rád: ,,Po dvoch víťazstvách nám stúplo sebavedomie. Našu silu však preveria až nasledujúci dvaja súperi. Dôležitá bude disciplína, trestnej lavici sa treba zďaleka vyhýbať. Ak to dokážeme, môžeme byť úspešní.”

Hokejový obranca Andrej Sekera, prišiel s vlastným “receptom” na Nemcov: ,,Treba veľa strieľať a mať hráčov pred bránkou na dorážanie pukov. Nemyslím si, že prehra s Kanadou nás nejako negatívne ovplyvní proti Nemcom. Oni boli favoriti, my sme len mohli prekvapiť ziskom nejakého bodu. Nepodarilo sa nám to, ale ideme ďalej.” 

Motivačné slová útočníka Adama Lišku povzbudili každého: ,,Čo vám raz zápas vezme, to vám inokedy vráti. Proti Nemcom musíme podať ďalší taký výkon ako proti Kanade.”

Zdroj: sport.aktuality.sk | Foto: Instagram /tomastatar90, danomarko